Олівці, папір та гумки для початку малювання

Матеріали, необхідні для початку малювання, прості: інструмент, за допомогою якого можна залишати сліди на поверхні та аркуш паперу, на якому це можна зробити:). Олівці та папір є ідеальними вихідними матеріалами для більшості людей.

У міру того, як ви ростете в якості художника, ви незабаром виявите, що хочете спробувати різні техніки та нові матеріали. Незважаючи на багато технологічних досягнень, матеріали художників мало змінилися за століття. В даний час більшість матеріалів прості у використанні, і хоча існує найширший спектр доступних фарб, відтінків, але, по суті, те, як ми їх використовуємо, практично не змінилося.

На щастя, більшість матеріалів для малювання відносно недорогі і дозволяють створювати багато малюнків, перш ніж вони вичерпають свій термін експлуатації і потрібно буде замінити.

Щоб уникнути непотрібних витрат і розчарувань, рекомендується спочатку купувати помірно. Почніть з тих матеріалів та інструментів, які вам подобається, і поступово додавайте інші, у міру того, як ви відчуваєте необхідність розширити свій діапазон і освіжити свій підхід.

Графітні олівці

«Свинцевий» олівець знайомий усім, проте він ніколи не був зроблений зі свинцю, а з графіту, типу вуглецю, який змішують із глиною та обпалюють.

Графітні олівці найкраще заточувати гострим канцелярським ножем, а не точилкою для олівців. Вони класифікуються від твердого (H) до м’якого (B). 9H – найтвердіший, тоді як 9B – найм’якший, з F (для тонкого) та HB у середньому діапазоні. Олівці H (2H, 3H і 4K; вони поступово стають твердішими) хороші для чітких, світлих ліній, але дряпають поверхню паперу, тому олівці B краще підходять для більш м’яких тональних робіт.

Кожен клас олівця даватиме лише відтінок заданої темряви і ніякий тиск не зробить цей тон темнішим. Якщо вам потрібен темніший тон, вам потрібно буде переключитися на м’якіший олівець. М’які олівці дадуть більший діапазон тонів, ніж тверді, і їх можна стерти, не залишивши слідів, якщо ви зробите помилку.

Саме тому більшість малюнків виконуються олівцем HB або м’якше. Намагайтеся використовувати 2B або 3B, щоб почати малювати, і перейдіть на більш м’який або чорний олівець, наприклад, 6B або 9B, для більш глибоких тонів.

Більшість механічних олівців, також відомих як фрикційні або олівці, що рухаються, хороші для точної роботи, але найм’якіші сорти знайти непросто.

Пастельні олівці

Пастельні олівці виготовляються із смужки твердої пастелі, закріпленої у дерев’яному корпусі. Не кидайте їх, так як м’яка пігментна смужка легко ламається. Ці олівці твердіші, ніж м’які пастели, і виглядають як кольорові олівці, хоча на дотик вони дряпаючі і мелоподібні. Вони хороші для детального опрацювання ліній, а також для розтушовування, тому що вони не воскові та добре розтушовуються.

Слід, зроблений пастельним олівцем, не є постійним, і його необхідно збризкати закріплювачем (докладніше про закріплювачі див. нижче). Ці олівці дуже зручні у роботі. Доступний широкий вибір насичених кольорів. Вони ідеально підходять не тільки для готових малюнків, але і для швидких начерків і особливо ефективні при використанні на кольоровому папері.

Кольорові олівці

Кольорові олівці виготовляються майже як і, як графітні олівці. Пігмент змішують з глиняним наповнювачем та сполучним. Віск додається як мастило і допомагає олівцю плавно ковзати по паперу.

Вони доступні в багатьох різних кольорах і формах, таких як стандартні, водорозчинні, з товстим і тонким грифелем, і вони відрізняються за якістю та м’якістю.

На відміну від пастельних олівців, кольорові олівці не потрібно збризкувати закріплювачем. Деякі кольорові олівці роблять чіткі та чіткі лінії, а інші м’якші та їх легше розтушовувати.

Накладання кольорів дає різні відтінки, і несподівані результати можуть бути досягнуті при використанні однієї й тієї ж групи кольорів у різних послідовностях, тому варто експериментувати, щоб знайти найкращий порядок для певного відтінку.

Палички Conté, крейди та олівці для художників

Палички Conté, крейди та олівці – це натуральні пігменти, пов’язані гуміарабіком.

Палички Конте (також відомі як олівці Карре) і тверда крейда або пастель ідеально підходять для створення кольорових начерків. Найпопулярніші кольори – землісті тони – білий, чорний, сірий, коричневий та іржі, такі як сангвінік (червоно-коричневий) і сепія – але вони також доступні в широкому діапазоні інших кольорів. Вони особливо добре працюють на кольоровому папері та можуть використовуватись з іншими сухими матеріалами для малювання.

У той час як олівці більше підходять для роботи з лініями, палички можна використовувати для розтушування великих областей тону. Їх можна розтушувати, але їх нелегко стерти.

Широкий асортимент олівців conté доступний у традиційних кольорах: чорний, білий, сепія, сангіна, теракотовий та бістр (сірувато-коричневий). Олівці для художників нагадують традиційні графітові олівці, але також доступні із прямокутним профілем. Деякі олівці містять віск, що дозволяє використовувати їх без фіксації, але інші олівці вапняніші і вимагають захисту від фіксації.

Вугільні палички та олівці

По суті, це обвуглена деревина, один із найстаріших матеріалів для малювання. Виготовлені з обвугленої деревини (зазвичай з верби, але також можна знайти бук та лозу), палички бувають м’якими та твердими та бувають чотирьох видів товщини: тонкі, середні, товсті та дуже товсті. (Дуже товсті палички також відомі як «деревне вугілля художника-декоратора».)

Тонкі палички добре підходять для хутра, пір’я та інших дрібних деталей, а блокове вугілля добре підходить для великих площ.

З пресованого деревного вугілля роблять олівці в дерев’яних або паперових барилах, і воно чистіше у використанні, ніж традиційне деревне вугілля. Воно відрізняється за твердістю та щільністю і може бути як з круглим, так і з квадратним профілем. Такі олівці виробляють більш темні та чіткі лінії, які важко розтушувати.

Заточіть все вугілля за допомогою гострого універсального ножа або дрібнозернистого наждачного паперу. Вугільний пил делікатно лягає на опорну поверхню, і його необхідно зафіксувати, щоб уникнути змащування.

Графітові палички

Графітові палички – популярна альтернатива традиційним олівцям. У них немає дерев’яного корпусу, як у олівців, і вони в основному є більш товстою версією графітової смужки, що знаходиться в центрі олівця. Доступні в класах HB, 3B, 6B та 9B, вони мають кілька переваг у порівнянні з традиційними дерев’яними олівцями. Форма стовбура кругла, деякі бренди покриті тонким шаром пластикової фарби, що видаляється в міру використання палички, що допомагає підтримувати чистоту пальців.

Форма стрижня означає, що з заточуванні стрижня завжди оголюється велика площа графіту. Це дозволяє створювати не тільки тонкі лінії, які можна перетворити на дуже товсті лінії, змінюючи кут, під яким паличка стикається з підставкою, а й широкі площини плоского тону. Як і олівці, вони хороші для малювання та розтушовки.

Коротші і товсті шестикутні стрижні також доступні в аналогічному діапазоні сортів, як і менші прямокутні блоки. Обидва типи паличок найкраще заточувати за допомогою точилки для олівців або дрібнозернистого наждачного паперу. Отриманий порошок можна втирати в малюнки, щоб створити область тону. Більшу кількість пилу можна придбати у художніх магазинах.

Як і у випадку з традиційними олівцями, можна знайти основи, які працюють з механізмом зчеплення, які утримують товстіші та м’які графітові смужки. При використанні м’яких тонких графітових паличок будьте обережні при сильному натисканні, оскільки вони легко ламаються.

Біла крейда

Вона доступна у вигляді твердої палички для деталей і тонких відміток або у вигляді м’якої пастелі, яку легко розтушовувати.

Ручки

Доступний дуже великий вибір варіантів пера – настільки великий, що він може здатися трохи приголомшливим.

Технічними ручками зручно користуватися для швидких начерків, та їх кінчики залишають постійні сліди. Пір’яні або картриджні ручки, ручки-ролери, кулькові ручки, маркери та спеціальні художні ручки поставляються з широким набором наконечників і можуть використовуватися як для швидких начерків, так і для більш детальних малюнків. Кулькові ручки можуть бути гладкими та приємними у використанні та зручними для малювання. Всі ручки можуть створювати тонкі, плавні лінії з плавними та тонкими результатами.

Хоча існує так багато типів пера, більшість з них мають один і той самий недолік – розмір або ширина лінії від пера фіксовані. При використанні цих ручок важливо експериментувати, щоб з’ясувати, що можливо, а що ні.

Пір’яні ручки наносять по суті лінійні позначки, а тон досягається лише за допомогою деякої форми штрихування або перехресного штрихування. Однак у деяких ручках використовується водорозчинне чорнило, що дозволяє витягувати тон з лінії за допомогою води. Ручки, в яких використовується водорозчинне чорнило, особливо корисні, так як їх можна повторно змочити, щоб освітлити лінії і витягнути області тону.

Пензлі та пір’я

Традиційним інструментом нанесення туші є пензлик. Для нанесення мазків тушшю або аквареллю найкраще підходять пензли із соболя гарної якості. Вони утримують великий обсяг рідини і, якщо їх доглядати, добре тримають точки.

Занурювальні ручки є тримачами для ручок зі змінними гнучкими металевими наконечниками. Деякі пір’я підходять тільки до певних корпусів ручок, тому спробуйте їх перед покупкою. Іноді ви можете виявити, що нове перо не хоче утримувати чорнило, але невелика кількість слини може вирішити цю проблему. Загострене пір’я хороше для малювання фігур, хоча квадратне, точене і закруглене пір’я можуть дати цікаві результати.

Альтернативою сталевому перу є традиційне перо, бамбукова ручка та очеретяна ручка. Пір’я, зроблені з гусячого пір’я, приємні у використанні і дають напрочуд симпатичну і виразну лінію (хоча їх потрібно буде періодично підточувати). Ручки, вирізані зі шматка бамбука, відрізнятимуться за розміром та товщиною; вони довговічні та ідеально підходять для текстурних робіт.

Очеретяні ручки схожі, але обрізаний наконечник тендітний і має тенденцію ламатися; проте їх легко перерізати за допомогою гострого канцелярського ножа.

Чорнило

Чорнила для малювання, доступні в різних кольорах, існують у двох варіантах: водостійкі або водорозчинні.

Водорозчинне чорнило не так широко доступне, як водостійке. Обидві фарби можна змішувати з водою для створення тонів, але в той час як водостійке чорнило закріплюється при висиханні, водорозчинне чорнило можна повторно змочувати і обробляти заново. Водорозчинне чорнило дозволяє художнику пом’якшити лінію.

Можливо, найвідомішим чорнилом є індійське чорнило. Ці чорні чорнила насправді з Китаю і при розведенні водою набувають теплого, глибокого кольору сепії. Вони водостійкі і швидко сохнуть.

Точила

Точилки бувають різних форм. Гострий канцелярський або універсальний ніж найкраще підходить для заточування олівців з дерев’яним корпусом, крейди Конте та паличок карре. Вони дозволяють вам загострити вістря вашого носія відповідно до типу роботи, яку ви виконуєте, наприклад, довгої, короткої або кутової. Вони також відмінно підходять для обрізки брудних країв гумок.

Точила для олівців мають акуратний кінчик і найкраще підходять для графітових паличок, але перед використанням необхідно переконатися, що лезо завжди гостре. Блоки тонкого наждакового паперу також є відмінним варіантом для підтримки в хорошому стані точок на паличках графітових.

Ластики

Ластики корисні для стирання помилок або для змішування. Гумки-замазки, також відомі як ластики-клячки, м’які і податливі. Їм можна надавати таку форму, щоб прати певні області та «освітлювати» відблиски в областях із важкими тонами. Недоліком використання замазочних гумок є те, що вони швидко брудняться при використанні з деревним вугіллям, м’яким графітом або паличками для карре.

Твердіші пластикові або вінілові ластики вбирають менше пігменту і залишаються чистими. Їх можна використовувати по краю, щоб зробити чіткі прокреслені лінії в областях із глибоким тоном; В якості альтернативи використовуйте гострі кути для створення візерунків та опису текстури. Вони також видаляють стійкі олівцеві або графітні позначки та невеликі помилки. Слід бути обережними при використанні жорстких ластиків, щоб не пошкодити опорну поверхню.

Фіксатор

Фіксатор є смолою, розчиненою в безбарвному спиртовому розчиннику. Він запобігає змазуванню малюнків, зроблених олівцем, вугіллям або іншими матеріалами з м’яким пігментом.

При розпиленні на малюнок, спиртовий розчинник випаровується і залишається тонкий шар смоли, який пов’язує пігментний пил із підкладкою. Після виправлення навіть гумка не може змінити малюнок. Проте можна працювати поверх фіксованого малюнка, і загальноприйнятою практикою є періодичне виправлення малюнка під час створення.

Фіксатор найкраще наносити за допомогою аерозолю, що не містить хлорфторвуглеців, відповідно до інструкцій виробника. Також доступні флакони з ручним розпилювачем та розпилювачем для рота.

Папір

Певний папір найкраще працює з певними носіями, тому є сенс підібрати інструмент для малювання конкретними інструментами. Існують різні види паперових поверхонь.

Шорстка, як випливає з назви, являє собою папір з шорсткою, сильно текстурованою поверхнею. Він найкраще підходить для сміливішої, виразнішої роботи з використанням деревного вугілля, крейди, пастельних олівців та м’якого графіту.

Папір з дуже гладкою поверхнею відомий як «гарячепресований» через те, що при його виготовленні висихаючий лист целюлози пропускають через гарячі сталеві валки. Цей папір найкраще підходить для роботи пером і тушшю, розмитих малюнків та тонкої роботи олівцем і менш задовільним при використанні з м’якими пігментованими інструментами для малювання, такими як вугілля та крейда. Це пов’язано з тим, що пігментний пил потребує текстурованої поверхні, щоб чіплятися за неї.

Папір із середньою текстурою поверхні відомий як «холоднопресований» або «НЕ» (що означає негарячепресований). Папір цієї групи добре працює з більшістю матеріалів для малювання і, можливо, є найбільш широко використовуваним папером.

Високоякісний папір, що зазвичай має маркування «безкислотний», нейтралізується для протидії кислотності і не стає коричневим або ламким. Картриджний (стандартний креслярський) папір найчастіше використовується для малювання. Він може бути білим, кремовим або кольоровим, доступний різної ваги, розміру та якості. Акварель папір буває різної щільності і підходить для всіх видів малювання.

Папір для пастелі буває різних відтінків і має «зуб» або зернистість, яка призначена для захоплення та утримання найдрібніших частинок кольору. Одна сторона паперу зазвичай текстурована, саме на ній малюють більшість людей, але ви можете використовувати й іншу сторону, якщо хочете. Папір для пастелі буває двох видів; товстіший папір вимагає більш інтенсивного стирання та обробки, ніж легший папір.

Папір можна придбати у вигляді окремих аркушів або в альбомах та блокнотах. Окремі аркуші дозволяють скуштувати кілька різних видів паперу, їх можна розрізати чи розірвати за розміром. Однак при малюванні будівель або краєвидів на місці ви виявите, що альбом для ескізів безцінний.

Альбоми виготовлені з паперу різної поверхні, кольору і щільності, бувають різних розмірів і плетінь як у портретному, так і в альбомному форматі. Алюбоми кишенькового розміру можна носити із собою куди завгодно, але вони можуть бути малі, коли ви займаєтеся малюванням більших предметів. Великі альбоми для начерків утомливо переміщати і тримати в руках безпосередньо при малюванні, але вони пропонують простір, що адаптується, з можливістю виконання декількох ескізів на одній сторінці.

Дошки для малювання та мольберти

Якщо ви працюєте з окремими аркушами паперу, вам потрібно буде прикріпити їх до креслярської дошки. Це може здатися очевидним, але переконайтеся, що дошка досить велика для вашого паперу і її поверхня гладка. Замість того, щоб використовувати креслярські шпильки, щоб прикріпити папір до дошки, придбайте пару пружних затискачів для дошки. Ви можете купити спеціальну дошку для малювання в хорошому художньому магазині або використати лист фанери або МДФ (деревноволокниста плита середньої щільності).

Якщо ви використовуєте альбоми для малювання або папір, прикріплений до дошки, мольберт не потрібен. Однак, якщо ви виявите, що багато працюєте в місцях, де важко знайти місце, на яке можна було б покласти дошку, вам може бути вигідніше інвестувати в портативний мольберт для малювання.

Мольберти бувають різних розмірів, тому виберіть такий, на якому вам буде зручно сидіти чи стояти. Деякі мольберти складаються у ящик для малювання. Найголовніше тут – стабільність.

Мольберт повинен бути досить міцним, щоб утримувати креслярську дошку, а також витримувати тиск та вагу, які ви додаєте під час роботи. Практичним вибором є регульований настільний мольберт або легкий для малювання.

Оцініть статтю
Додати коментар